pszicho blog weblap

Optimális szöveg: Google első hely

Marketing szöveg laptopra a télikertből Cél: weblap Google első helyre kerülése A tartalommarketing első főtétele szerint minden szöveg annyit ér, amennyi hasznos információ van benne. Persze azért szoktunk stílusról, szövegminőségről, nyelvhelyességről is beszélni, de az első tétel ettől még érvényes a szöveg célközönségének a relációjában, sőt  érvényes az internetes világban megvalósuló láthatóság vonatkozásában is. Ha… Tovább »

Sörkönyv

A Corvina Kiadó könyvújdonsága – Sörkönyv – Sörgasztronómia – könyv a sörről. Megjelent! Vétek György–Rosenstein Róbert: Sörkönyv Sokan és sokat beszélnek manapság „sörforradalomról”, amelynek nyomán végre Magyarországon is egyre változatosabb és jobb söröket ihatunk, miközben ezek az italok – a borhoz hasonlóan – a gasztronómiában is helyet követelnek maguknak. A Sörkönyvben elmeséljük, hogyan tört ki… Tovább »

Egy pikoló világos sör

Mit jelent a pikoló sör? Mondd a csaposnak: kérek egy pikoló világost!   Megérti, ha így rendelsz italt a Budapest Terasz pubjában? Aligha. Pedig magyarul van. Az eredete viszont talján. Nézz utána: az Olasz-Magyar Nagyszótár szerint a piccolo = ejtsd pikkolo, magyarosabban ejtve pikoló az olasz nyelvben egyszerűen azt jelenti: kicsi, kicsiny. Német közvetítéssel került hozzánk. A… Tovább »

Sör – Bor – Pálinka

Ezt a versciklust a szerző szuggesztív előadásában volt szerencsém először megismerni, Keszthelyen, a Csokonai-napok rendezvényén, ahol is a mindig tudatosan gömöri nyelvjárásban beszélő költő e szavakkal kezdte előadását: “Ezt a versemet kivételesen gömöri tájszólással fogom elmondani”. Hát… betartotta. Egészségünkre! Hizsnyai Zoltán Nyár–Ősz–Tél Sör–Bor–Pálinka – triptichon – I (Présburgi ser-leg) a szürke csendaz ürgén szürke csönd–… Tovább »

Arvisura sör

Mint ismeretes, a Brahmaputra árterületén termesztett különleges fajtájú rizsből egy még különlegesebb erjesztési eljárással készített ősi indiai sörfajtát nevezik Arvisurának a keleti világban. Az Arvisura sör egyedülálló gyógyhatással rendelkezik, sokak szerint arra is jó, amire nem. Az emésztőrendszerre gyakorolt jótékony hatása mellett leginkább az idegműködés serkentésére alkalmas. Rendszeres fogyasztása a tisztább gondolkodást, az elvontabb logikai… Tovább »

Sör nincs?

A Tokaji Írótábor – amelyet, és nem csak ezért, Tokaji Ivótábornak becéztek – rendszeresen a Rákóczi-pincében tartotta (és tartja a mai napig) ünnepélyes megnyitó rendezvényét. Ez egy viszonylag rövid protokolláris aktus, pár rövid beszéd, néha egy vers (elnök örül, hogy megnyithatja, polgármester örül, hogy az írók Tokajba… közönség alig várja, hogy befejezzék), majd: borkóstoló. Mivel… Tovább »

Egy újabb sörtörténet

Magyarországon későn indult a nagyipari sörgyártás, holott eleink már a középkorban megismerkedhettek a sörfőzés tudományával, jelenleg pedig a kézműves sörök élik virágkorukat. Őseink előbb ismerhették a sört, mint a bort Sokan úgy tartják, ősi borivó nép a magyar, holott elődeink előbb ismerhették a sört, mint a bort. A sör több, mint egyszerű innivaló. Annál sokkal… Tovább »

Óda a sörhöz

Robert Burns: A JÓ SÖR, Ó O GUDE ALE COMES   A jó sör, ó. jön is, megy is.  Sebaj, ha rongyom rámegy is.  Culám, cipőm is eladó –  A jó sör, ó, a búra jó. Hat ökröm volt, de kitünő,ami a fő: ugartörő!Elolvad áruk, mint a hó –A jó sör, ó, a búra jó…. Tovább »

Egy sör mindig belefér

Ha nincs bor, akkor van sör, de az mindig. Egy jó történet – vagy inkább legenda –  a sörről.Egy filozófia professzor az előadását úgy kezdte, hogy fogott egy befőttesüveget és feltöltötte kb. 5 cm átmérőjű kövekkel, majd rákérdezett, hogy tele van-e az üveg? „Igen” – válaszolták. Ezután elővett egy dobozt, tele apró kavicsokkal, és elkezdte… Tovább »

Egyperces történet a sörről

A kívülállóknak csak egy keserű ital, de valójában pompás üdítő nedű sok ezer változatban. Civilizációnk hajnalán a sör alapvető része volt az életnek, néhány tudós szerint egyenesen a korai társadalmak sarokköveként játszott szerepet. Salomon Katz, a pennsylvaniai egyetem professzora szerint az ember nem azért kezdett először gabonát termelni, hogy abból kenyeret süssön, hanem azért, hogy… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!