pszicho blog weblap

A dolgok divergenciája

kognitív pánik - divergens gondolkodás Divergens, konvergens és kognitív   Mentális kényszer: a dolgok örök divergenciájában mindig megtalálom, ami taszít és azt is, ami vonz, így nem untat az állandóság és egyneműség.   Ha pánikbeteget kezelek, nincs külön szavam a jóra és nincs külön a rosszra, a létezés önmagában érdekel.   Pszichoterapeutaként azzal is állhatok a gyógyítási konvenciókon kívül, hogy… Tovább »

Sírjatok, lányok, nem lesztek pánikbetegek!

A pánikbetegség miért női szindróma?   Világszerte magasabb a pánikbeteg nők aránya a férfiakéhoz képest. A nemzetközi kitekintésű felmérések adatai közt nagy az eltérés, de a legtöbb statisztika 60-66 % / 40-35 % arányt mutat a nők javára. A javára itt persze ironikusan hat, lévén a pánikszindróma kellemetlen tünetekkel és sok szenvedéssel jár. Magyarországon a… Tovább »

A kognitív pánikbetegség öngyógyítása

Szorongás, pánik és agoraphobia kezelése A nagy freudi baklövés Nézz körbe a szakmádban! Azt hallod, amit mindenki szajkóz; a legjobb pszichológus kollégák is úgy tartják: mint ahogy a pszicho területén annyi minden, a pánik, azaz a fóbiás félelmi roham legelső leírása természetesen a jó öreg Freud Zsigmond (Sigmund Freud) nevéhez fűződik. A pánikroham első szakmai… Tovább »

Pánikbetegség kezelése: sörterápia

Már írtunk korábban az Arvisura-sör kognitív jellegéről, most még tovább megyünk, bebizonyosodott ugyanis, hogy a sörféleségek alkalmasak a kognitív eredetű szorongások gyógyítására, így a pánikbetegség kezelésére is. Megfelelő mennyiségű serital bevitele erősíti a viselkedésterápia-gyakorlatok gyógyító hatását azzal, hogy meggyorsítja a tanulási folyamatot. Sörivással kombinálva a tréningek után a pánikbeteg egyre kevésbé szorong és testi tünetei… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!